Pontokat hagytunk Budakalászon

photo

Beköszöntött az ősz Budakalászon is. Hullottak a sárgák és a pirosak a Sport36 vendégjátékán. Az első félidő 26 perce és a mérkőzés utolsó negyedórája a miénk volt, nagy kár a közte lévő időszakért.

Talán az idegesség számlájára lehet írni, közel 3 percen keresztül nem került a hálóba a labda. Viszont a májusi találkozóhoz hasonlóan ezután jól kaptuk el a fonalat. Mivel Granic sorozatban fogta a hazai lövéseket, és Melnyicsuk jól büntetőzött, 4-1-re is meglógtunk a házigazdáinktól.

A lépést Tyiskov és Holpert révén tartotta ekkor a Kalász, kiállításainkat kihasználva egyenlítettek a hazaiak. (6-6)

Továbbra is inkább puffogtattak a csapatok, mint céloztak, szerencsére kapusteljesítményünk messze jobb volt ellenfelünknél. Zobec és Vranac találataival hárommal megléptünk. (7-10)

Az orosz Mikhalint másodszor is kiállították, ennek ellenére a 26. percben Kiss egyenlített, majd Sinkovits a mérkőzésen először a vezetést is megszerezte a Budakalásznak. (12-11)

A félidő utolsó négy percében – bár Kilvinger Bálint időt is kért - leromboltuk, amit 26 percig felépítettünk. Hála Jerkovic góljának, csak kettővel mentek Perisicék.

II. félidő

Úgy tűnt, jól indul a félidő. Holpert és Dávid Máté kiállítása mellett Granic megfoga Perisic büntetőjét, ám sajnos Melnyicsuk - ugyancsak hetesből - fejen találta Váczit, ezért piros lappal kizárták fiatal játékosunkat.

16-13-ról Jerkovic góljával léptünk egyet előre, de hiába kért Kilvinger Bálint a 39. percben újabb időt, néhány percen belül már hétgólos hazai vezetést mutatott az eredményjelző. (22-15)

Orbán második gólja nagyon jól jött, egy nagy lejtmenetet akasztott meg, de ez csak átmeneti volt, ezért Kilvinger Bálint harmadszor is letette az időkérő lapocskát a zsűriasztalra. (23-16)

Reményt keltően indult az utolsó negyedóra, Zobec, Sunajko és Vaskó találata Csoknyai Istvánt is időkérésre sarkallta. (23-19) A hátra maradt 15 percet hősies játékkal 6-3-ra hoztuk, de már kevés volt az idő az egyenlítéshez.

Az utolsó 10 percben három piros lap is villant: az orosz Mikhailt, később Jóga Norbertet, majd Dávid Mátét zárták ki a játékvezetők a játékból.

K&H Kézilabda Liga 7. forduló:
Budakalász – Sport36-Komló 26:25 (14-12)
Budakalász 300 néző V: Horváth, Marton

SPORT36: Granic – Vaskó 1, Sunajko 2, Takács 1/1, Jóga, Jerkovic 3, Orbán 3. Csere: Pásztor (k), Zobec 4/1, Szöllősi O., Melnyicsuk 6/5, Urbán, Grünfelder 1, Vranac 4, Hoffmann, Metcz. Vezetőedző: Kilvinger Bálint

A Budakalász gólszerzői: Perisic 7/5, Tyiskov 3, Koncz 3, Maracskó 3, Juric-Grgic 2, Mikhalin 2, Sinkovits 2, Kiss 2, Holpert 1, Schmid 1.

Hétméteresek: 6/9 illetve 7/9 Kiállítások: 18p illetve 10p (Piros lap: Mikhail 52.p, Dávid 57.p, illetve Melnyicsuk 35.p, Jóga 55.p)

A mérkőzés alakulása: 5.p: 1-2 10.p: 4-5 15.p: 5-6 20.p: 7-8 25.p: 10-11 35.p: 16-13 40.p: 19-15 45.p: 23-16 50.: 23-19 55.p: 25-22

Kilvinger Bálint: „Jól kezdtük a mérkőzést. A középső harmaddal nem voltam elégedett. Hiába kapaszkodtunk, egy góllal alulmaradtunk.”