Vereséggel zártuk a szezont

2023.05.26.

A papírformának megfelelő eredmény született csapatunk szegedi vendégjátékán. Nem tudtuk megállítani az alapszakasz győztesének rohanását.

K&H Kézilabda Liga 23. forduló:
OTP Bank–Pick Szeged – Sport36-Komló 42:26 (22-15)
Pick Aréna néző V: Nagy, Túróczy

Sport36: Granic – Vaskó 2, Vekic 1, Szöllősi, Grünfelder 1, Melnicsuk 8/1, Jerkovic 1, Hoffmann 1/1. Csere: Pásztor (K), Szuharev 4, Vranac 1, Sunajko 1, Takács 4, Urbán 2, Zobec, Kovács D.. Vezetőedző: Marosán György

A Szeged legeredményesebb játékosai: Rosta 5, Sostaric 5, Radivojevic 5, Bombac 4, Tonnesen 4.

Hétméteresek: 2/3, illetve 3/4 Kiállítások: 6p, illetve 6p
A hazaiaknak az alapszakaszgyőzelem, számunkra egy vállalható szezonzárás volt a tétje a találkozónak. A találkozó elején különösen Melnicsuk Viktor volt elemében, rövid idő alatt 3 góllal szórta meg Alilovicot. 5-4-ig bírtuk a tempót, sajnos felbőszítettük a „bikát”. Rostáék fokozatosan elhúztak, két időkérésünk ellenére sem volt ellenszerünk a szegedi támadásokkal szemben.

Nem csökkent a hazaiak lendülete a második félidőben sem. A 35. percben tízet számoltak a hazai szurkolók csapatunkra (27-17) Aki pályára lépett a Szegedben, az gólt lőtt, ami azt eredményezte, hogy a meccs háromnegyedénél már 15 gólos volt a különbség a bajnokságra törő kékek javára.

Marosán György: Dávid és Góliát csatája volt a mérkőzés.